Město všech – dokumentární festival 18. až 19. 11. 2022
Filmový festival prezentuje příklady dobré praxe, kde se místní komunity pokoušejí vytvořit funkční společenské i materiální zázemí pro důstojný́ život. Během dvou dní představí 5 filmů a diskuse se zajímavými hosty. Filmový festival organizují spolky Artyčok.TV a Architekti bez hranic ve spolupráci s CAMP, Centrem Architektury a Městského Plánování.

Ocenění
Česko - německá novinářská cena 2021
Česko-německá novinářská cena vyzdvihuje kvalitní, objektivní a nezávislé zpravodajství o tom, co se v sousední zemi děje a proč. V roce 2021 tuto cenu získali Karolína Kripnerová, Janek Rous a Vojtěch Sigmund za dokumentární cyklus Architektura soužití.

Napsali o nás

Plánovat a stavět se sociálním přesahem: Architekti bez hranic zlepšují místo pro život nejen v Chanově
Pracují převážně ve svém volném čase a spíše než finanční odměna je motivuje přesvědčení pro dobrou věc. Iniciují a realizují projekty pro znevýhodněné lidi i lokality a usilují o vylepšení veřejného prostoru – výčet aktivit českých Architektů bez hranic je pestrý.

Studenti v bytě s bývalými bezdomovci. S Architekty bez hranic o projektech, které spojují
„Normálně za architektem přijde klient s nějakým zadáním. My se spíš snažíme všímat si problémů a být hybateli změny,“ říkají Karolína Kripnerová a Pavlína Suchá ze spolku Architekti bez hranic.

Architekti bez hranic: Špatný veřejný prostor působí ve městě jako nádor
Proč jsou sociální témata v architektuře důležitější než jiná a k čemu je participace ve vyloučených lokalitách? Karolína Kripnerová a Vojtěch Sigmund hovořili spolu s Jankem Rousem (Artyčok.TV) převážně o filmovém cyklu Architektura soužití. Zajímavou debatu vedla Alžběta Medková.

Ranní plus – aktuální události doma i ve světě
Vojtěch Sigmund komentoval potenciál k rychlému ubytovávání lidí prchajících před válkou na Ukrajině.
Češi mají volné byty, mohou ubytovat 130 tisíc uprchlíků, tvrdí analýza
Vojtěch Sigmund komentoval v článku možnosti ubytování ukrajinských uprchlíků. "Majitele investičních bytů a rekreačních objektů je třeba motivovat k tomu, aby poskytli volné kapacity ukrajinským uprchlíkům. Jednou z motivací je také nabídka ABH - zdarma konzultujeme a pomáháme se úpravou bytů pro válečné uprchlíky."

Sociálně udržitelná architektura: Karolína Kripnerová – Architekti a sociální udržitelnost
Karolína Kripnerová se v přednášce věnuje tomu, co to je sociální udržitelnost a jak k ní mohou přispět architekti. Jaké role může mít architekt ve společnosti? Přednáška představí také několik vybraných projektů našeho spolku.
Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT - ICWD CTU, přednáškový cyklus Rozvojové středy

Sociálně udržitelná architektura:
Vojtěch Sigmund & Pavlína Suchá – Architekti ve vyloučených lokalitách
Vojtěch Sigmund a Pavlína Suchá hovořili
o sociálně vyloučených lokalitách,
o diplomové práci na toto téma a projektu ABH v mosteckém Chanově.
Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT - ICWD CTU, přednáškový cyklus Rozvojové střed